0910 190 342   |   sykorka@sykorka.sk

Naše / Vaše zariadenie

O zariadení

Zariadenie pre seniorov SÝKORKA v Dolných Vesteniciach prevádzkuje nezisková organizácia SÝKORKA n.o., kde poskytuje komplexné služby, pre svojich klientov.

Poskytujeme profesionálne služby pre občanov odkázaných na pomoc inej fyzickej osoby, pre seniorov, zdravotne, fyzicky a sociálne hendikepovaných klientov, ich rodiny a priateľov. Služba je založená na dôvernom a priateľskom vzťahu s ľudmi, ktorým pomáhame uľahčiť a spríjemniť každý bežný deň života.

Naša vízia

Našim cieľom je vybudovať a prevádzkovať zariadenie, kde sa naši klienti budú cítiť ako doma, tak aby mohli plnohodnotne a kvalitne si vychútnávať svoju jeseň života,ako aj okolité nádherné prostredie, a samozrejme aj spoločenský život. Samozrejmosťou sú aj služby, ktoré priamo nesúvisia s opatrovaním a sociálnymi službami, avšak spríjemňujú a skvalitňujú život našich klientov.

Náš zmysel

V našom Zariadení pre seniorov SÝKORKA poskytujeme našim klientom 24-hodín denne komplexné služby na základe ich požiadaviek, pre ich komfort a zdravie. Našim úmyslom je aby náš klient bol absolutne spokojný a mohol si užívať svoju "jeseň života" v absolútnej pohode, v čo najlepšom zdraví a komforte, kt. mu umožňuje naše zariadenie.

Zariadenie

Budova Zariadenia pre seniorov SÝKORKA je po úplnej rekonštrukcií. Zariadenie je zariadené moderným nábytkom, ktorý ľahodí oku. Zariadnie okrem iného obsahuje :

  • 18 ubytovacích buniek s variabilným počtom ubytovaných klientov
  • 4 ubytovacie bunky s pevným počtom ubytovaných klientov
  • priestrannú aulu s kávovarom
  • na 1 poschodí knižnicu pre klientov a PC pripojený na internet
  • kreslá na prízemí a sedačky na každom poschodí
  • lekársku ordináciu, jedáleň a spoločenskú miestnosť
  • kancelárie a technické miestnosti

Lokalita

Zariadanie pre seniorov SÝKORKA sa nachádza v "lone" nádhernej prírody. Okolie zariadenia umožňuje relaxačné prechádzky na čerstvom vzduchu.

V neďaľekej obci (Dolné Vestenice) vzdialená 600m sa nachádza obchod, reštaurácia a iné.

Bezpečnosť

Zariadenie pre seniorov SÝKORKA je chránený kamerovým systémom. Vstup do objektu je zabezpečený elektrickou bránou na dialkové ovládanie umiestnené na recepcií, ktorá funguje 24 hodín. V prípade potreby je možné uschovať cennosi klientov. Vďaka týmto aspektom vieme a zabezpečujeme bezpečnosť klientov a ich osobných vecí.

Každý klient má pri sebe lokačný systém, ktorý signalizuje personálu odchod z budovy.V prípade nutnosti vie klient privolať personál zo zdravotného(pád, zatočenie hľavy, nevoľnosť, ...) alebo z iného dôvodu.

Otváracie hodiny

Administračné hodiny :

Pondelok - Piatok : 07:30 - 16:00
Sobota - Nedeľa : Zatvorené

Príjem / Ukončenie pobytu :

Pondelok - Piatok : 08:00 - 14:00
Sobota - Nedeľa : Zatvorené

Návštevné hodiny :

Pondelok - Nedeľa : 08:00 - 21:00

„Spoločnosť, ktorá si necenní svojich starších ľudí, popiera svoje korene a ohrozuje jej budúcnosť. Pokúsme sa posilniť ich schopnosť podporovať seba tak dlho, ako to len bude možné, a keď to už nemôžu robiť, postarajme sa o nich.“
Nelson Mandela
Ochrana osobných údajov
Jedálny lístok
Darujte 2% z dane
f

Projekty sú realizované vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje